Web Design
Web Design
Web Design
Web Design
Web Design
Web Design
Web Design
Web Design
Web Design
Web Design
Web Design
Web Design
Web Design
Web Design
Web Design
Elektronické Sdělovací a Zabezpečovací Zařízení - slaboproudé systémy pod jednou střechou
Web Design
Domovní komunikační (AV) technika


Co to vlastně je domovní komunikační technika?

Již od dob praktického využívání elektřiny, patří domovní dorozumívací zařízení k základnímu vybavení staveb. Domácí telefony slouží pro
dorozumívání se v systému domácího dorozumívacího audiosystému. Z hlediska funkce jsou určeny do individuálních bytových staveb, hromadně obytných domů atd.
Ať se jedná o obyčejný audio zvonek, domovní telefony nebo v případě videotelefonu chcete nejen slyšet, ale zároveň vidět návštěvníka před
 vpuštěním do objektu či bytu, komunikační zařízení se spolehlivým elektrickým zámkem přispívají k vyšší bezpečnosti bydlení a zvyšují jeho
 úroveň.


Dělení domácích telefonů

Domácí telefony se dělí na digitální domácí a analogový domácí systém.
Analogové domácí telefony se dodávají ve čtyř-drátovém provedení 4+N nebo 1+N, mají funkci interimu a možnost diskrétní konverzace.
Digitální domácí telefony se dodávají v provedení dvou drátovém 2-BUS a šesti drátovém 6-BUS.Videotelefon (videovrátný elektronický vrátný)

Domácí videotelefon vám umožňuje nejen slyšet, ale i vidět na displeji osobu, která stojí za dveřmi, případně brankou a zároveň s ní komunikovat a ovládat dveřní zámek. Uživatel pak stisknutím tlačítka pro ovládání elektrického zámku umožní vstup. Je to tedy jednoduché řešení pro kontrolovaný vstup osob do objektu a díky kameře monitorování situace před vchodem do domu.
Minimální sestavu tvoří venkovní dveřní jednotka s kamerou, která je umístěná u vchodu (kamera, IR přisvícení, tlačítko zvonku, mikrofon a reproduktor) a jedna vnitřní zobrazovací jednotka s LCD displejem umístěná v interiéru (LCD displej, funkční tlačítka, mikrofon a reproduktor). Tuto základní sestavu lze samozřejmě dále rozšiřovat.


Vstupní systémy

Vstupní systémy slouží jako kontrola vstupu oprávněných osob do objektu. Uživatel, tedy oprávněná osoba, vlastní některý z identifikačních prvků (například bezkontaktní karta, bezkontaktní klíčenka nebo dálkové ovládání např. k vstupní bráně). Tyto prvky se při vstupu přiloží ke čtečce
systému. Vstupní systém bývá většinou napojen na elektronický zámek či turniket. 
Kromě umožnění vstupu se evidují i příchody a odchody.

Montáž

Neváhejte nás kontaktovat, rádi vám pomůžeme s výměnou starých domácích telefonů, návrhem, výběrem a instalací vstupního systému.