Obchodní partneři :

 

 

                              

                 

 

​ 

 

Co nabízíme » EZS

Elektronické zabezpečovací systémy (EZS)

Označení elektronický zabezpečovací systém (EZS) se nejčastěji používá pro poplašné systémy - ALARMY. Elektronický z toho důvodu, že se při jeho výrobě používá nepřeberné množství elektroniky, díky které dnešní systémy nabízejí velké množství funkci. Výstražný systém se může spustit analogovou detekcí (např. přerušením drátu) i digitální detekcí (detektor pohybu-PIR).
Komunikace mezi detektory a ústřednou může být vedena kabelem, bezdrátově (wifi) nebo oběma způsoby najednou. To znamená, že jeden detektor může být připojen kabelem a druhý bezdrátově.

  • Ústředna

Ústředna, je mozkem každého zabezpečovacího systému - ta obstarává veškerou komunikaci mezi jednotlivými komponenty systému a má v integrované paměti uložené nejdůležitější nastavení. Podle připojených komponentů pak rozhoduje o vyhlášení poplachu a reaguje tak na narušení objektu.

  • Klávesnice

Klávesnice slouží k odjištění domovních alarmů, a to zadáním několikamístného vstupního kódu nebo stiskem tlačítka rádiového ovladače.

  • Infrapasivní snímače pohybu 

Infrapasivní snímače pohybu se používají pro kvalitní ochranu vnitřních prostor před narušiteli. Infrapasivní snímač přijímá záření v infračervené části spektra, které je pro lidské oko neviditelné. Zaregistruje-li snímač změnu, kterou vyvolá např. pohyb osoby, dojde k zapnutí výstupu. Je tedy schopen spolehlivě detekovat pohyb člověka v prostoru

  • Signalizační zařízení

Siréna je aktivována ústřednou při poplachu. Vnitřní sirény mají vysokou intenzitou hluku v hlídaném prostoru překvapit a odradit pachatele. Ze zkušenosti vyplývá, že v takovém případě se dá narušitel okamžitě na útěk. Venkovní sirény mají naopak za úkol v případě poplachu upozornit okolí a přilákat pozornost sousedů nebo kolemjdoucích. Některé sirény jsou též vybaveny blikačem, který pomáhá případné zásahové skupině bezpečnostní agentury snadněji objekt nalézt.

WEBEDITOR DOMÉNY s.r.o.